Jaunumi

Mežaparks aicina

1. Janvāris, 16:48 Apmeklētāju centrs
Mežaparks aicina

Ziemas aktivitātes Jēkabpils Mežaparkā: darba laiki, cenas, noteikumi

Ziemā Jēkabpils Mežaparkā pieejamas šādas aktivitātes: kameršļūkšana, kalns braukšanai ar ragavām un citiem palīglīdzekļiem, distanču slēpju noma, ledus laukums slidošanai pie Radžu ūdenskrātuves galvenās pludmales, ledus autotrase un disku golfa parks. Jēkabpils "roņi" parūpējušies, lai ūdenskrātuvē būtu pieejams āliņģis ziemas peldētājiem, savukārt makšķernieki izbauda zemledus makšķerēšanas priekus. Tāpat pieejams bērnu laukumiņš, koka veiklības iekārta “Lūša taka”, ārā trenažieri un apgaismotais, asfaltētais ceļš pastaigām.

Kameršļūkšanas trase un distanču slēpju noma

! Lai ierobežotu Covid-19 izplatību, sakarā ar 18.02.2021. valdības sēdē nolemto kameršļūkšanas trase, sākot ar 19.02.2021., Jēkabpils Mežaparkā ir slēgta!

Kamēr vien Jēkabpils Mežaparkā valda ziema un sniegs, distanču slēpju noma darbojas bez brīvdienām. Darba dienās pakalpojumi kalna namiņā ir pieejami no plkst. 12.00 līdz 19.00, bet sestdienās, svētdienās – no plkst. 11.00 līdz 19.00. Lūdzam ņemt vērā, ka, iznomājot slēpošanas inventāru, apavu pārvilkšana notiek ārpus telpām! Apmeklētājiem ieeja namiņā nav atļauta.

Lūdzu, ņemiet vērā, ka distanču slēpju noma uz konkrētu laika posmu ir iepriekš jārezervē, zvanot pa tālruni: 26300803. Šāda sistēma ir ieviesta, lai izvairītos no apmeklētāju pulcēšanās un neveicinātu Covid-19 izplatīšanos. Ar šobrīd pieejamajām slēpošanas trasēm var iepazīties ŠEIT!

Distanču slēpju komplekta (slēpes, zābaki, nūjas) nomas izmaksas ir EUR 3/stundā, savukārt piepūšamo kameru un pacēlāja nomas maksa ir EUR 5/stundā. Skolēniem, personām ar invaliditāti, pensionāriem un daudzbērnu ģimenēm (uzrādot attiecīgā statusa apliecinošu dokumentu) tiek piemērota 50% atlaide. 

Ledus autotrase

Kopš 15. janvāra Jēkabpils Mežaparkā autobraucējiem ir atvērta ledus autotrase. Tā ir bez maksas un darbojas katru dienu bez ierobežojumiem, bet jāņem vērā, ka ik pa laikam tajā tiek veikti trases atjaunošanas un sagatavošanas darbi un tā var būt īslaicīgi slēgta. Informācija par aktuālo trases pieejamību tiek publicēta Jēkabpils SC Facebook lapā un mājaslapā.

Autobraucējiem jāievēro vairāki būtiski nosacījumi:

 • katrs pats ir atbildīgs par savu un apkārtējo drošību;
 • trasē nedrīkst atrasties vairāk par 5 automašīnām;
 • pirms braukšanas trasē jānotīra auto no sniega-sāls gabaliem;
 • drīkst braukt tikai ar bezradžu vai ar ielas radžu riepām;
 • sporta riepas ir kategoriski aizliegtas;
 • stāvlaukumā pulcēties ir aizliegts;
 • trases zonā cilvēkiem ir aizliegts atrasties ārpus auto;
 • jāievēro visi Covid-19 izplatības ierobežošanas nosacījumi.

Būsim atbildīgi un savas spējas nedemonstrēsim uz ceļa, bet gan īpaši tam paredzētajā autotrasē!

Disku golfa parks “Lūša ķepa"

Jēkabpils Mežaparkā ir tapis deviņu celiņu disku golfa parks “Lūša ķepa” – ir uzstādīti grozi un norādes un izveidoti mākslīgā zālāja starta laukumi. Darba dienās disku noma kalna namiņā ir pieejama no plkst. 12.00 līdz 19.00, bet sestdienās, svētdienās – no plkst. 11.00 līdz 19.00. Nomai ir pieejami 50 marķēti diski. Parka izmantošana un disku noma ir bez maksas (jāuzrāda personu apliecinošs dokuments).

Noteikumi īsumā:

 • spēles uzdevums ir nogādāt disku grozā ar pēc iespējas mazāku metienu skaitu;
 • katrs grupas spēlētājs veic pirmo metienu no starta laukuma. Otrais metiens notiek no vietas, kur apstājies disks. Vispirms met spēlētājs, kurš ir vistālāk no groza. Metienu skaits nav ierobežots;
 • pēc diska atlaišanas, spēlētājs drīkst turpināt kustību, pārkāpjot pāri metiena punktam. Taču 10 m zonā ap grozu tas nav atļauts;
 • celiņš ir pabeigts, kad disks ir palicis grozā vai tā ķēdēs. Uzvar spēlētājs, kurš visu laukumu izspēlējis ar mazāko metienu skaitu;
 • aicinām ievērot pieklājību pret citiem spēlētājiem! Esiet saudzīgi pret laukumu, nepiesārņojiet to! Metienus veiciet drošus un pārdomātus – neriskējiet ar traumām. Jūs esat atbildīgi par katru savu metienu.

Mežaparkā izveidotais laukums ir lieliski piemērots iesācējiem, bet būs pietiekami izaicinošs arī profesionāļiem. Tiem, kas lieto “Disc Golf Metrix” – https://discgolfmetrix.com/?u=course&ID=20811

Zemledus makšķerēšana

Makšķerniekiem nepieciešams iegādāties makšķerēšanas licenci un iepazīties ar Jēkabpils pilsētas Radžu ūdenskrātuves licencētās makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību nolikumu.

Ieteikt citiem: