Jaunumi

Peldvietas un dzeramā ūdens brīvkrāni Jēkabpilī

11. Jūnijs, 15:06 Apmeklētāju centrs
Peldvietas un dzeramā ūdens brīvkrāni Jēkabpilī

Tieši ar siltā laika iestāšanos tiek meklētas vietas pie ūdenstilpnēm, kur atveldzēties vai laiski pavadīt saulainu brīvdienu. Jēkabpils pilsētā un apkārtnē ir publiski pieejamas, labiekārtotas peldvietas sakoptās un ainaviskās vietās. Tāpat, karstā laikā īpaši jāpiedomā par pietiekama ūdens daudzuma uzņemšanu savai labsajūtai. Vai zini, kur Jēkabpilī pieejami dzeramā ūdens brīvpiekļuves krāni?! 

Pilsētas iedzīvotāju un viesu ērtībām pilsētā ir pieejami divi
dzeramā ūdens brīvkrāni - Jēkabpils Mežaparkā un Vecpilsētas laukumā. Dzeramā ūdens brīvkrāni ir pieslēgti pilsētas centralizētās ūdensapgādes sistēmai, un no tiem drīkst padzerties vai piepildī savu līdzi paņemto ūdens pudeli. 

Zilā karoga pludmale Jēkabpils Radžu ūdenskrātuvē
Jēkabpils Radžu ūdenskrātuves Zilā karoga pludmale atrodas Jēkabpils Mežaparkā.  Labiekārtota, plaša pludmale. Peldvietā plīvo Zilais karogs, kas ir ekosertifikāts un apliecina, ka šajā vietā ūdens kvalitāte atbilst attiecīgajiem kritērijiem, lai tajā varētu droši peldēties. Peldvietas namiņā tiek piedāvāta iespēja iznomāt airu laivas, kajakus, katamarānus un SUP dēļus izbrucieniem pa Radžu ūdenskrātuvi. Turpat Mežaparkā pieejamas dažādas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem. Zilā karoga pludmale atrodas Jēkabpils pilsētā un līdz tai nokļut iespējams ejot kājām, braucot ar automašīnu, un ar pilsētas sabiedrisko transportu, kas uz Mežaparku kursē bez maksas. Peldvietas namiņa tālr. +371 26596920.

Laukezers
Laukezers atrodas Kūku pagasta Krustpils novadā. Lai aizbrauktu uz Laukezeru, jābrauc aptuveni 7 km pa autoceļu Rīga - Daugavpils, līdz ceļa norādei Laukezers 2 kilometri. Krustojumā jāgriežas pa kreisi un jāturpina ceļš 2 kilometri, līdz kreisajā ceļa pusē pamanīsiet auto stāvvietu. Laukezers ir viens no dzidrākajiem ezeriem Latvijā. Tā ir iecienīta atpūtas vieta ne tikai Krustpils novada iedzīvotājiem, bet arī jēkabpiliešiem. Šeit ir labiekārtota peldvieta, stāvvieta automašīnas novietošanai, labierīcības, piknika vieta un izzinošas vides aktivitātes bērniem. Baudīt Laukezera burvību ir iespējams arī uz SUP dēļiem. SUP dēļu noma pa tālr. +371 26862244.

Baļotes ezers
Baļotes ezers atrodas 15 minūšu braucienā no Jēkabpils, Kūku pagasta Krustpils novadā. Uz Baļotes ezeru jābrauc nepilni 6 kilometri pa autoceļu Rīga – Rēzekne, tad  jāseko Baļotes ezera ceļa norādei, kas vēsta, ka ceļš līdz ezeram jāturpina, nogriežoties no autoceļa pa kreisi, vēl 4,5 kilometri. Lai gan Baļotes ezers ir iecienīta makšķernieku vieta, šeit ik viens var baudīt mieru un ainavisku vidi. Pie Baļotes ezera ir pieejama labiekārtota publiska atpūtas vieta un laivu noma. Tālr. +371 25 671 222

 

Ieteikt citiem: