Notikumu kalendārs

Izstāde “Roku rokā māls un tekstils”

Sēļu sēta

Filozofu iela 6, Jēkabpils, LV-5201

Izstāde “Roku rokā māls un tekstils”

19. Jūnijs 2021 10:00 Sēļu sēta

No 19. jūnija līdz 22. augustam muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Austra” un keramiķes Vijas Voses kopizstāde.

TLMS “Austra” ir aušanas studija ar pusgadsimta vēsturi. Studijā darbojas dažāda gada gājuma un profesiju aušanas entuziastes, ieskaitot meistares ar vairāk kā 40 gadu pieredzi aušanā. Studija atrodas Kultūras centrā “Iļģuciems”, Rīgā.
Dalībnieces studijā apgūst aušanas tehnikas, iepazīstas ar senču bagāto mantojumu, apgūst kompozīcijas un krāsu mācības pamatus. Galvenais ir aušanas iemaņu praktizēšana, darinot  grīdas celiņus, dvieļus, galda celiņus, dekoratīvus spilvenu pārvalkus, galdautus, segas, lielos lakatus, apģērba vai interjera audumus.

Vija Vose ir keramiķe un TLMS “Ceplis” vadītāja. Studiju vada kopš 1995. gada.
Keramiķe par sevi un darbu studijā raksta: “Man ļoti patīk izmēģināt kaut ko jaunu - tehnikas, materiālus, instrumentus - un vērot, kas no tā visa sanāks. Vadot TLMS “Ceplis”, man ir svarīgi, lai studijas dalībnieces iegūtu priekšstatu par dažādām keramikas tehnikām: rakstaino, svēpēto un raku keramiku, lai viņas iepazītos ar jauniem materiāliem un instrumentiem. Rezultātā vajag arī darbus, ko lietot pašiem un likt izstādēs”.

“Sēļu sētas” apmeklētāji izstādē “Roku rokā māls un tekstils” varēs aplūkot audēju darinātos vilnas lakatus un segas, kā arī Vijas Voses keramikas sienas šķīvjus.

Ieteikt citiem: