Notikumu kalendārs

Ēsteres Zemītes personālizstāde

Krustpils pils

Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202

Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni"

6. Septembris 2021 09:00 Krustpils Pils

No 6. septembra līdz 31. oktobrim Krustpils pilī skatāma Ēsteres Zemītes izstāde "Pazudušie bērni" jeb Kapseļu ielas aprūpes centra bērnu portreti.
Ēsteres vēstījums par izstādi: "Esmu gleznotāja un sociālā darbiniece. Kopš 2018.gada aprīļa strādāju VSAC “Rīga” filiālē “Rīga” Kapseļu ielā par sociālo darbinieci. Parasti savu stāstu par aprūpes centra bērniem sāku ar tekstu, ka “šeit dzīvo 30 bērni, no kuriem 20 bērni ir palikuši bez vecāku gādības. Visi bērni ir ar smagiem funkcionēšanas traucējumiem jeb ar invaliditāti. Bērni ir vecumā no 5-18 gadiem”. Tomēr katru reizi konstatēju, ka šajā tekstā gandrīz nekas nav pateikts par to, kas patiesībā ir bērni, kuri ilgstoši vairāku gadu garumā (visbiežāk no zīdaiņu vecuma) uzturas institūcijā. Katrs bērns, kas šeit dzīvo, ir personība. Katram ir savs īpašais stāsts. Katrs šajā pasaulē nāk ar savu unikālo pienesumu. Katram ir sava neatkārtojamā, vienīgā dzīve. Aprūpes centra bērni ir izstumti no sabiedrības gan savas invaliditātes dēļ, gan tādēļ, ka viņiem nav vecāku, kas viņus varētu aizstāvēt, par viņiem iestāties un cīnīties. Aprūpes centrā tiek nodrošināta bērnu aprūpe, tomēr pat vislabākie apstākļi nevar aizvietot vecāku mīlestību un rūpes. Portreti ir mans veids, kā parādīt katra bērna skaistumu, unikalitāti, mirdzumu, ko bērns ienes pasaulē. Tas ir mans veids, kā pateikt, ka bērns ar invaliditāti ir tāds pats bērns kā visi pārējie, tikai viņam nepieciešams lielāks atbalsts, īpašs atbalsts un rūpes ne tikai no tuvākajiem aprūpētājiem, bet arī no apkārtējās sabiedrības – no skolām, no mediķiem, no līdzcilvēkiem. Tāpat kā jebkurš bērns, arī bērni ar invaliditāti ienes milzīgu prieku mūsu dzīvēs, ja mēs bērnu satiekam bez aizspriedumiem un atveram savas durvis. Portreti ir atgādinājums mums visiem - katrs bērns aprūpes centrā gaida savu ģimeni – cilvēkus, kas uzņemsies mīlestības pilnu gādību par bērnu, izvedīs viņu cauri bērna priekiem un sāpēm, dos viņam drošību, stabilitāti un iespēju attīstīties, kas nav un nebūs iespējama institūcijā."
Izstādē skatāmie bērnu portreti ir tapuši pēdējā gada laikā. Tie gleznoti uz audekla akrila un pasteļu tehnikās. Ēstere Zemīte absolvējusi gan Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, kur ieguvusi Mākslas maģistra grādu un profesionāla mākslinieka diplomu, kā arī ieguvusi maģistra grādu sociālajā darbā. Regulāri piedalās grupu un rīko personālizstādes.

Ieteikt citiem: