Notikumu kalendārs

Meistardarbnīcas “Krustpils vīriešu tautastērpa krekla darināšana” piektā nodarbība

Krustpils pils

Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202

7. Oktobris 2021 16:30 Krustpils Pils

7. oktobrī plkst. 16.30 Jēkabpils Vēstures muzejā notiks meistardarbnīcas “Krustpils vīriešu tautastērpa krekla darināšana” piektā nodarbība.

Jūlijā ar lekciju par vīriešu tautastērpa darināšanas un valkāšanas tradīcijām aizsākās Jēkabpils Vēstures muzeja projekts, kur vairāku kārtu ietvaros dalībniekiem tiks piedāvāts nokomplektēt pilnu Krustpils novada vīriešu tautastērpu. Projekta pirmajā kārtā piecu nodarbību laikā tiks darināts vīriešu tautastērpa krekls. Tautas daiļamata meistares Maijas Kulakovas vadībā dalībnieki apgūs krekla shēmas izveidi un piegriešanu, kā arī dažādas šūšanas un izšūšanas tehnikas.

Meistardarbnīcu apmeklējot, līdzi jāņem lina audums no kura tiks šūts krekls un šūšanas piederumi. Ja audums nav pieejams, to varēs iegādāties uz vietas.

Meistardarbnīca notiek projekta Izglītojošs pasākumu cikls “Darini pats savu Krustpils vīrieša tautastērpu”, I kārta. Meistardarbnīca “Krustpils vīriešu tautastērpa krekla un bikšu darināšana.” ietvaros, kas tiek realizēts ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Ievērojot Ministru kabineta noteikumus, pasākums paredzēts vakcinētām un Covid-19 pārslimojošām personām (MK noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”).

Pieteikšanās pa tālr. 27008136.

Dalības maksa 2 eiro.