Notikumu kalendārs

Foto izstāde

Krustpils pils

Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202

Foto izstāde "Pixels"

5. Aprīlis 2022 09:00 Krustpils Pils

No 5. aprīļa līdz 31. maijam Krustpils pilī Imres Kinski (1901-1945) un Oto Kaizera (1953-), divu Ungārijas fotogrāfu, paralēlā izstāde “Pixels”.

Izstādē satiekas I. Kinski starpkaru un O. Kaizera  jaunāko laiku Budapeštas ainavu motīvi. O. Kaizers, veidojot savu pilsētas tēlojumu, atsaucas uz I. Kinski darbu noskaņām, ritmiem un tēmām, radot nepārvaramu paralelitāti starp pilsētu, atrautajos laika nogriežņos, un tās  vilinājuma pakļautajiem.

Imre Kiski bija viens no Ungārijas modernisma fotogrāfu grupas izveidotājiem, kurš savos darbos tiecās attēlot ikdienišķas ainas caur modernisma perspektīvu. Viņš pievērsa uzmanību formām, gaismu un ēnu attiecībām, radīdams dinamiku kontrastos, un līdztekus izveidoja nozīmīgu starpkaru Austrumeiropas ikdienas portretējumu.

I. Kinski uzdrošinājās radīt jaunu vizuālo valodu, izmantojot nepieradinātu kompozīciju, robustu pilsētvides faktūru, asus kontrastus un drosmīgus kameras leņķus.

Imre Kinski mira holokaustā 1945. gadā.

Oto Kaizers ir starptautiski pazīstams foto žurnālists, portretists, ainavists, daudzu foto žurnālu redaktors. Viņš ir izdevis gandrīz 40 savu fotogrāfiju albumus un piedalījies izstādēs 50 valstīs.

 

Ieteikt citiem: