Nodarbības laikā skolēni aicināti iepazīt seno latviešu laika ritējumu un ar to saistītos gadskārtu svētkus un tradīcijas, kas tos pavada.
Senie latvieši izdalīja astoņus gadskārtu svētkus, kas bija pakārtoti dabai un darāmajiem darbiem, kā piemēram, Meteņi, Lielā diena, Jāņi, Mārtiņi u.c. Skolēni nodarbības laikā iepazīstas ar gada ciklu, īpašu uzsvaru liekot uz gadalaikam raksturīgajiem gadskārtu svētkiem. Lai labāk izprastu svētku tradīcijas, skolēni aicināti iet atbilstošās gadskārtas raksturīgākajās, tradicionālajās rotaļās, budēļos, dziedāt dziesmas u.c.
Nodarbības noslēgumā skolēni iesaistīti sarunā par to, kā šīs tradīcijas ir mainījušās laika gaitā un kāda ir to nozīme mūsdienās.
Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļas “Sēļu sēta” ekspozīciju veido Amatu māja un sešas 19. gadsimta Augšzemes lauku celtnes – dzīvojamā māja, graudu klēts, mazā klēts, kalve, vējdzirnavas un pirts, kā arī ir apskatāmi arī Sēlijas novada vidēji turīga zemnieka 19. gadsimta darba rīki un sadzīves priekšmeti.
*Nodarbības saturs tiek pielāgots atbilstoši skolēnu vecumam.
**Katra gadskārtu svētku norises nodarbība pielāgota tam atbilstošajā laika periodā.
Dalības maksa no skolēna - € 3.00
Minimālais dalībnieku skaits grupā 15 personas
Pieteikšanās
T: +371 27029039
E: seluseta@jekabpilsmuzejs.lv