Notikumi

Izstāde

Krustpils pils

Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202

Izstāde "Abšeronas zīda spārni"

10. Februāris 2023 09:00 Krustpils Pils

No 2023. gada 10. februāra Krustpils pilī skatāma Azerbaidžānas Goda mākslinieces Innas Kostinas izstāde "Abšeronas zīda spārni".

Inna Kostina
Azerbaidžānas tautas māksliniece Inna Kostina dzimusi Baku. Inna Kostina ir absolvējusi Maskavas Mākslas koledžas glezniecības nodaļu un studējusi Valsts kinematogrāfijas institūtā Maskavā, ir filmu un televīzijas producente - dizainere. Inna Kostina ir slavena ne tikai ka oriģināla gleznotāja, bet arī kā viena no pasaule labākajām zīda apgleznošanas tehnikas - batikas - speciālistēm.

Inna Kostina ir daudzu vietējo un starptautisko konkursu laureāte. Viņa ir vairāk nekā 250 dažādu izstāžu dalībniece. Kopš 1987. gada viņas darbi ir pārstāvēti vairāk nekā 30 valstu muzejos un galerijas Itālijā, Vācijā un Norvēģijā. Mākslinieces darbi glabājas Azerbaidžānas Nacionālajā mākslas muzejā, Azerbaidžānas Modernās mākslas muzejā, Tomskas Mākslas muzejā, Karvaslas muzeja centrā Gruzijā un Mākslas centrā ''II Leone'' Itālijā. Daudz darbu atrodas privātkolekcijās Azerbaidžānā un vairāk nekā 25 pasaules valstīs.

Savā mākslā bieži pievērsusies tautiskajam, batikas tehnikā veidotie darbi ir ar austrumu un nacionālajiem motīviem, kas spilgti izpaužas ar mītiski poētisko stilu. Innas Kostinas māksla drosmīgi vispārina plastisko un tematisko. Māksliniece mīI improvizāciju, kas balansē uz smalkas, gandrīz caurspīdīgas figurālā un abstraktā robežas un kas sasaucas ar viņas sirdsbalsi.

Izstādē ievērosiet simurgus. Simurgs ir mītisks putns Tjurku pasaules mitoloģijā un literatūrā, kas tiek attēlots kā spārnota būtne putna formā. Simurgs pēc savas būtības ir labvēlīgs un nepārprotami sievišķīgs.

Ieteikt citiem: