Notikumi

Meistarklase

Sēļu sēta

Filozofu iela 6, Jēkabpils, LV-5201

Meistarklase "Vasaras saulgriežus gaidot"

18. Jūnijs 2024 17:30 Sēļu sēta

18. jūnijā plkst. 17.30 Jēkabpils muzeja brīvdabas nodaļā "Sēļu sēta" aicinām visus interesentus uz Vasaras saulgriežiem veltītu meistarklasi. 

Pasākums piedāvā iespēju iepazīt latviešu kultūru un tradīcijas, kā arī piedalīties praktiskās nodarbēs, kas saistītas ar Vasaras saulgriežiem. Dalībniekus gaidīs patīkama atmosfēra un vērtīgas zināšanas par Jāņu svinēšanu.

Pasākuma Programma:

Skrubju gatavošana. Meistarklases laikā tiks mācīta dabīgo skrubju pagatavošana. Dalībnieki uzzinās, kā izmantot dabīgas sastāvdaļas, lai radītu efektīvus un veselībai draudzīgus skrubjus.

Pirtsslotu siešanas noslēpumi. Īpaša meistarklases daļa būs veltīta pirtsslotu siešanai. "Sēļu sētas" vadītāja - pirtniece ar bagātu pieredzi dalīsies ar zināšanām par to, kādi augi un koki ir piemēroti pirtsslotu gatavošanai, kā arī kā pareizi siet pirtsslotu, lai tā būtu efektīva un patīkama lietošanai.

Zāļu tējas baudīšana. Dalībniekiem būs iespēja baudīt dažādas zāļu tējas, kas ne tikai atspirdzina, bet arī piedāvā veselības ieguvumus. Tējas baudīšanas laikā varēs uzzināt par zāļu tēju dažādajām īpašībām un lietošanas veidiem.

Līgo nakts un Jāņu dienas tradīciju izzināšana. Pārrunāsim visu par Vasaras Saulgriežu tradīcijām un rituāliem. Stāstīsim par Jāņuzālēm, ugunskura nozīmi, vainagu pīšanu un citām latviešu tautas tradīcijām, kas saistītas ar šo svētku svinēšanu.

Dalības maksa 5 €
Pieteikšanās pa tālr. 27029039 (vietu skaits ierobežots)

Ieteikt citiem: