Notikumu kalendārs

Raimonda Vinduļa personālizstāde “51%”

Krustpils pils

Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202

Raimonda Vinduļa personālizstāde “51%”

27. Maijs 2023 16:00 Krustpils Pils

Līdz 2023. gada 1. oktobrim Krustpils pils smēdē pagarināta Raimonda Vinduļa personālizstāde “51%”.

“Cilvēkam ar zemu izglītību ir raksturīgi vēlēties visu lietu komplektu, bet nepilnīgs ir labāks. Interesantāk ir kaut ko atstāt nepabeigtu, tādējādi radīsies sajūta, ka caur šo nepilnību tiek pagarināts lietu mūžs. Pat tad, kad tiek celta pils, kaut kas paliek nepabeigts.” – japāņu autors un budistu mūks Yoshida Kenkō.

Ar šādu moto ir radīta grafiskā mākslinieka Raimonda Vinduļa personālizstāde “51%”, kas no 27.maija skatāma atjaunotajā Krustpils pils muižas smēdes ēkā. 

Raimonda Vinduļa personālizstādē “51%” ir apkopota daļa no projektā “Posters of the day” radītajiem plakātiem. Projektu mākslinieks uzsāka pirms 10 gadiem. Sakumā tas bija veids kā grafiskā valodā attēlot katras dienas atskatu, meklējot, ieraugot, sajūtot, izvēloties kādam periodam savādāku stilu un piegājienu. “Mēs esam pieraduši komunicēt savā starpā izmantojot tikai valodu kā saziņas formu, bet tā bieži nespēj izteikt visu. Tāpēc savu vēstījumu es nododu caur plakātiem. Tie katram skatītājam var nodot citādu vēstījumu – un tāds arī ir mans mērķis – lai cilvēki caur šo vizuālo komunikāciju iegūst to vēstījumu, ko meklē. Ar plakātu palīdzību es aicinu katram paplašināt savu vizuālo valodu,” uzsver R.Vindulis.

Tāpat izstādē apskatāma arī skulptūru sērija “Ķermeņa daļas”, kas vēsta par to, ka mūsu ķermenis ir ne vien fiziskais ķermenis, bet arī lietas un attiecības, ko ikdienā radām – tas viss veido un paplašina mūsu garīgo “ķermeni”.

“Ja vēlaties sevi mainīt, aicinu jūs sākt nodarboties ar mākslu. Ja es sevī atrodu lietas, kas man rada diskomfortu, tad caur mākslu es iepazīstu sevi, jaunas savas personības šķautnes, mainu savu raksturu. Ir pienācis laiks, kad vēlos ar tām dalīties. Dalīties ar skatītājiem ar to, ar ko esmu dzīvojis, ko esmu radījis un iepazīstināt ar savu transformāciju, lai iegūtu atgriezenisko saiti no skatītājiem,” aicina Raimonds Vindulis.

Ieteikt citiem: