Jaunumi

Amatu mājā “Sēļu sētā” tiek veidota jauna ekspozīcija

12. Aprīlis, 14:12 Sēļu sēta
 Amatu mājā “Sēļu sētā” tiek veidota jauna ekspozīcija

7. aprīlī Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” viesojās dizaineri, lai pārrunātu topošo Amatu mājas ekspozīciju.
       Amatu mājā tiks izvietota ekspozīcija par amatniecības tradīcijām Sēlijā, kā arī iekārtotas telpas dažādām praktiskām nodarbībām. Amatu mājas ekspozīcijas dizainu veido dizaineru komanda no “Wing Space”. Tikšanās laikā tika pārrunāts ekspozīcijas iekārtojums.  
    Amatu māja top Eiropas Savienības atbalstītā projektā “Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Jēkabpilī”. Ar minētā projekta atbalstu tiek atjaunota arī Krustpils pils C daļa, vēsturiskā klēts jau pārbūvēta par Apmeklētāju apkalpošanas centru un šobrīd tiek izstrādāts būvprojekts Krustpils pils bijušās smēdes pārbūvei. Visos četros objektos paredzēti jauni tūrisma pakalpojumi jēkabpiliešiem un viesiem.

Projekta kopējās īstenošanas izmaksas plānotas 1735680 eiro, no kurām Eiropas Reģonālās attīstības fonda finansējums ir 938716 eiro, valsts budžeta dotācija 140321 eiro un pašvaldības finansējums 656643 eiro.

Ieteikt citiem: