Jaunumi

Amatu mājai "Sēļu sētā" Spāru svētki

1. Marts, 14:23 Sēļu sēta
Amatu mājai

Jēkabpils Vēstures muzeja brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” jau piekto mēnesi norisinās būvdarbi. Te top Amatu māja, kurā tiks izvietota ekspozīcija par amatniecības tradīcijām Sēlijā un iekārtotas telpas dažādām praktiskām nodarbībām. Šonedēļ objektā ir Spāru svētki. Tuvākajā laikā plānots uzlikt jumtu un tad jau varēs sākt iekšdarbus. Būvdarbu veicējam SIA “Erbauer group” objekts jāpabeidz  līdz šī gada 27. augustam, lai pēc telpu aprīkošanas, rudenī jau varētu sākt uzņemt apmeklētājus visa gada garumā, kas līdz šim Sēļu sētā nebija iespējams.

Kā jau iepriekš tika minēts, Amatu māja top Eiropas Savienības atbalstīta projekta Nr.5.5.1.0/19/I/003 ”Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Jēkabpilī” ietvaros.

Vēl ar minētā projekta atbalstu  tiek  atjaunota Krustpils pils C daļa, vēsturiskā klēts jau pārbūvēta par Tūrisma informācijas centru un šobrīd tiek izstrādāts būvprojekts Krustpils pils bijušās smēdes pārbūvei. Visos četros objektos paredzēti jauni tūrisma pakalpojumi jēkabpiliešiem un viesiem. 

Projekta kopējās īstenošanas izmaksas plānotas 1735680 eiro, no kurām Eiropas Reģonālās attīstības fonda finansējums ir 938716 eiro, valsts budžeta dotācija 140321 eiro un pašvaldības finansējums 656643 eiro.

Ieteikt citiem: