Jaunumi

Meistarklase ar keramiķi Daigu Reiņikovu – “Māla trauku gatavošana bez ripas”

9. Jūnijs, 11:38 Sēļu sēta
Meistarklase ar keramiķi Daigu Reiņikovu – “Māla trauku gatavošana bez ripas”

‼️ Visas vietas uz darbnīcu ir aizņemtas.

16. jūnijā plkst. 17.30 aicinām uz keramikas radošo darbnīcu "Sēļu sētā" kopā ar keramiķi Daigu Reiņikovu “Māla trauku gatavošana bez ripas”.

Meistarklases laikā dalībniekiem tiks izsniegts gabaliņš baltā māla no, kura pašu rokām tiks veidots māla trauks. Lai tas būtu interesantāks un skaistāks, tas tiks greznots ar augu nospiedumiem. Augi tiks atrasti turpat "Sēļu sētas" apkārtnē. Dabas elementu izmantošana māla trauku veidošanas procesā ir tik pat sena kā pati nodarbe. Augi tika un tiek izmantoti māla trauku faktūras veidošanā. Keramiķe iepazīstinās meistarklases dalībniekus ar trauku pilnu radīšanas ciklu, izmantojot uzskates materiālus, un sniegs stāstījumu par vēsturisko māla trauku gatavošanas tehnoloģiju.

Kad meistarklases dalībnieki būs savu darbu pie traukiem pabeiguši, meistarklases vadītāja tos vedīs uz savu darbnīcu, kur tie pilnībā izžūs un pēc tam tiks likti krāsnī uz apdedzināšanu. Darbi tiks nogādāti atpakaļ "Sēļu sētā", kur tos meistarklases dalībnieki varēs saņemt jau lietojamus.

Lai piedalītos meistarklasē priekšzināšanas nav nepieciešamas.

Vietu skaits ierobežots. Lūdzam pieteikt dalību, zvanot uz tālr. 27008136

Pasākumu ciklu ”Praktiskais sēlis” finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Zemgales plānošanas reģions un Latvijas Valsts meži.

Ieteikt citiem: