Gaisma pašu rokām

Nodarbības mērķis ir caur spēlēm un aktīvu līdzdarbošanos sveču izgatavošanā, veicināt skolēnu izpratni par latviešu tradīcijām un dzīvesveidu senatnē.

Nodarbības gaita
Nodarbības sākumā skolēni tiek iepazīstināti ar sveču gatavošanas vēsturi, Sveču dienas nozīmīgumu seno latviešu gada ritējumā un dažādu apgaismes ķermeņu nomaiņu to mitekļos. Lai veicinātu līdzdalību, skolēni tiek aicināti minēt mīklas un atbildēt uz āķīgiem jautājumiem saistībā ar apspriesto tēmu. Nodarbības otrajā daļā skolēniem būs iespēja izmēģināt roku sveču izgatavošanā. Atkarībā no skolēnu vecuma tiek piemērots sveces izgatavošanas veids - sveču tīšana no vaska vai sveču izgatavošana mērcējot. Programmas beigās katrs skolēns savu izgatavoto sveci varēs paņemt līdzi. 

Programma var notikt gan klātienē muzejā, gan attālināti – platformā zoom.

Norise attālināti
Pēc vienošanās ar pedagogu par nodarbības norises laiku, uz skolu tiek nosūtīti materiāli sveču gatavošanai, kā arī uz elektronisko pastu saite nodarbībai ZOOM platformā. Nodarbību muzejpedagogs sāk ar lekciju un prezentāciju, kuras laikā iepazīstina dalībniekus ar sveču gatavošanas un izmantošanas vēsturi, un nodarbības beigās izskaidro kā izveidot sveci no materiāliem, kurus pedagogs katram dalībniekam izdalījis.
Norēķiniem var izmantot "Skolas somas" programmu.

Dalības maksa no skolēna - € 2.00 
Minimālais dalībnieku skaits grupā 15 personas

Pieteikšanās
T: +371 27008136 
E: info@jekabpilsmuzejs.lv