Jaunumi

AKCIJA “APCEĻOSIM LATVIJAS PILIS UN MUIŽAS 2022”

1. Maijs, 16:43 Krustpils Pils
AKCIJA “APCEĻOSIM LATVIJAS PILIS UN MUIŽAS 2022”

     Latvijas Piļu un muižu asociācija ar prieku ziņo, ka šogad  jau 10 reizi notiks apceļošanas akcija, kuras laikā būs iespēja apceļot mūsu Latvijas pagātnes mantojumu – pilis un muižas, kuras ar lielu rūpību tiek lolotas un saglabātas ne tikai mūsu, bet arī nākamajām paaudzēm. Pirmo reizi šāda akcija notika 2000. gadā. Iepriekšējos gados tā ir guvusi lielu atsaucību un gandarījumu gan no apceļotāju, gan piļu, muižu īpašnieku puses.

     Šajā akcijā šogad piedalās 60 pilis un muižas, kuras ar prieku un sirsnīgo viesmīlību sagaidīs ikvienu akcijas dalībnieku. To vidū arī Krustpils pils. Apmeklētāji būs gaidīti no 1. maija līdz 30. septembrim, šajā laikā ikviens dalībnieks varēs reģistrēt savu ierašanos vēsturiski nozīmīgajā vietā. Apceļotāju kartes un akcijas noteikumus ikviens varēs saņemt (lejupielādēt un izdrukāt) interneta vietnē: www.pilis.lv, Facebook sociālajā kontā: “Latvijas piļu un muižu asociācija” vai dodoties uz jebkuru no akcijas pilīm, muižām, kur būs iespēja saņemt jau izdrukātu dalībnieka karti.

     Apceļojot vairāk kā pusi akcijas piļu, muižu, pēc akcijas noslēguma, dalībnieks varēs iesūtīt reģistrācijas dalībnieka lapu ar atzīmēm un piedalīties kā viens no uzaicinātajiem viesiem akcijas noslēguma ballē un paralēli katra derīgā, iesūtītā apceļotāja dalībnieka lapa piedalīsies akcijas noslēguma balvu izlozē. Balvu fondu veido katras pils, muižas sarūpētais pārsteigums un sponsoru atbalsta dāvanas.

     Liela daļa piļu un muižu ir sagatavojusi kādu īpašu piedāvājumu vai uzdevumu kā apceļotājam nopelnīt atzīmi par muižas, pils apmeklējumu. Līdz ar to ikvienam dalībniekam sākotnēji būtu vēlams iepazīties ar katras pils, muižas piedāvāto īpašo akcijas izaicinājumu, to veikt un izbaudīt katras vēsturiski krāšņās vietas auru. Akcijas dalībnieki tiek aicināti uz pilīm un muižām, kuras darbojas gan kā sabiedriski pieejamas ēkas, gan arī apciemojumam piesakoties individuāli – tādējādi lūgums sekot līdzi katras pils un muižas apmeklējuma kārtībai un laikiem.

Ieteikt citiem: