Jaunumi

Franču komponista Andija Emlēra klavierkoncerts “My own Ravel”

9. Augusts, 11:58 Krustpils Pils
Franču komponista Andija Emlēra klavierkoncerts “My own Ravel”

19. augustā plkst. 19.00 Krustpils pilī izskanēs franču komponista un pianista Andija Emlēra (Andy Emler) solo koncerts “My own Ravel”.

Franču komponista un pianista Andija Emlēra (Andy Emler) solo koncerts “My own Ravel” paredzēts pianista jaunās koncerttūres Latvijā ietvaros. Ar šo programmu Emlērs apliecina mīlestību 20. gadsimta sākuma komponistiem un Morisa Ravēla (Maurice Ravel) daiļradei.

Emlērs atzīst, ka vienmēr viņu ir saistījuši 19. gadsimta beigu un 20. gadsimta sākuma komponisti un viņu daiļrade. Franču komponists Moriss Ravēls ir viens no tiem, kurus pianists ir klausījies visvairāk, viens no tiem, kura mūzika atmiņā palikusi īpaši spilgti, un tas, kurš iedvesmojis radīt mūziku arī pašam.

2013. gadā pirmizrādi piedzīvoja Annas Marijas Lazarīni iestudētā izrāde “Ravēls” pēc Žana Ečenoza grāmatas motīviem. Andijs Emlers uz skatuves piedāvāja solo klavierēm. Luga bija veiksmīga, un Andijs saņēma apbalvojumu par labāko skatuves mūziku. Viņa komponētā mūzika izrādei “Ravēls” ir kļuvusi par neatņemamu komponenti viņa repertuārā.

Viņa klavieru solokoncertā katrs skaņdarbs saistīts ar dažādiem Ravēla dzīves notikumiem viņa pēdējo desmit gadu dzīves laikā. Andijs dalās ar klausītājiem pārsteidzošos muzikālos mirkļos, kas papildināti ar dažiem stāstiem par Ravēlu, ko franču pianists stāsta ar dabisku humora izjūtu un lielisku britu akcentu – pateicoties viņa angļu izcelsmes mātei.

Emlērs ar mūziku iepazīstas jau bērnībā apgūstot klavierspēli. 8 gadu vecumā par Emlēra klavierskolotāju kļūst Marī-Luīze Boelmane, kuras vadībā viņš iemīlēja mūziku un muzikālo improvizāciju. Studiju gados, Parīzes konservatorijā, Emlērs iepazīstas ar džezu. 1989. gadā kopā ar astoņiem sava laika spilgtākajiem improvizatoriem nodibina grupu MegaOctet, kura ieguva Django d’Or balvu kā gada labāka džeza grupa Francijā, atstājot lielu iespaidu un 90to gadu skatuves mūziku.

Biļetes cena 5 EUR
Biļetes pieejamas Krustpils pils kasē

Ieteikt citiem: