Jaunumi

Gleznu izstāde "Emmai Baltmanei 140"

14. Februāris, 14:29, 2022 Krustpils Pils
Gleznu izstāde

Šogad atzīmējam novadnieces - mākslinieces Emmas Baltmanes 140. jubileju. Par godu šim nozīmīgajam skaitlim, Krustpils pilī  no 16. februāra līdz marta beigām būs skatāma mākslinieces gleznu izstāde.

Emma Baltmane dzimusi Krustpilī, 1882. gada 16. martā. Jau skolas gados meitene izcēlās ar īpašu apdāvinātību zīmēšanā. Pēc skolas beigšanas Emmai tiek dota iespēja studēt Pēterburgas Mākslas akadēmijā par valsts naudu. Vecāki atsakās no šīs iespējas, jo baidās meitu vienu tik tālu laist. Emma pārdzīvo šo neveiksmi, tomēr glezniecību cenšas apgūt pašmācības ceļā.

1925. gadā māksliniece dodas uz Rīgu meklēt iespēju skoloties nopietnāk, kur tiek uzņemta jaunatvērtajā žanrista, akadēmiķa, profesora Sergeja Vinogradova studijā.

Tikai divus gadus vēlāk, 1927. gadā, viņa iestājas Neatkarīgo mākslinieku savienības Tēlojošās mākslas biedrībā un no tā brīža piedalās visās Neatkarīgo mākslinieku savienības izstādēs.

E. Baltmane ir viena no pirmajām latviešu māksliniecēm, kas pievērsusies mazpilsētas ainavu gleznojumiem. Bez mazpilsētas skatiem māksliniece gleznoja ainavas, klusās dabas un ziedus, kopumā uzgleznojot aptuveni 1300 gleznu. Gleznojusi reālistiski impresionistiskā garā, veiksmīgi uztvērusi formu, telpu, gaismojumu un kolorītu.

Ieteikt citiem: