Jaunumi

Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni" pagarināta līdz 30. novembrim

11. Novembris, 11:44, 2021 Krustpils Pils
 Ēsteres Zemītes personālizstāde

Ēsteres Zemītes personālizstāde "Pazudušie bērni" jeb Kapseļu ielas aprūpes centra bērnu portreti pagarināta līdz 30. novembrim. Izstādes atvēršanas dienā no plkst. 14.00 visi interesenti aicināti uz tikšanos ar mākslinieci, lai uzzinātu vairāk par darbu tapšanas gaitu un Kapseļu ielas aprūpes centra bērnu sarežģītajiem likteņiem.

Ēsteres vēstījums par izstādi: "Esmu gleznotāja un sociālā darbiniece. Pēdējos trīs gadus esmu bērnu aprūpes centra, kas atrodas Kapseļu ielā, Rīgā, sociālā darbiniece. Parasti savu stāstu par aprūpes centra bērniem sāku ar tekstu, ka “šeit dzīvo 27 bērni, no kuriem 22 bērni ir palikuši bez vecāku gādības. Visi bērni ir ar smagiem funkcionēšanas traucējumiem jeb ar invaliditāti. Bērni ir vecumā no 7-17 gadiem utt.”. Tomēr katru reizi konstatēju, ka šajā tekstā patiesībā gandrīz nekas nav pateikts par to, kas patiesībā ir bērni, kuri ilgstoši vairāku gadu garumā (visbiežāk no zīdaiņu vecuma) uzturas institūcijā. Katrs bērns, kas šeit dzīvo, ir personība. Katram ir savs īpašais stāsts. Katrs šajā pasaulē nāk ar savu unikālo pienesumu. Katram ir sava neatkārtojamā, vienīgā dzīve. Aprūpes centra bērni ir izstumti no sabiedrības gan savas invaliditātes dēļ, gan tādēļ, ka viņiem nav vecāku, kas viņus varētu aizstāvēt, par viņiem iestāties un cīnīties. Aprūpes centrā tiek nodrošināta bērnu aprūpe, tomēr pat vislabākie apstākļi nevar aizvietot vecāku mīlestību un rūpes. Portreti ir mans veids, kā parādīt katra bērna skaistumu, unikalitāti, mirdzumu, ko bērns ienes pasaulē. Tas ir mans veids, kā pateikt, ka bērns ar invaliditāti ir tāds pats bērns kā visi pārējie, tikai viņam nepieciešams lielāks atbalsts, īpašs atbalsts un rūpes ne tikai no tuvākajiem aprūpētājiem, bet arī no apkārtējās sabiedrības – no skolām, no mediķiem, no līdzcilvēkiem. Tāpat kā jebkurš bērns, arī bērni ar invaliditāti ienes milzīgu prieku mūsu dzīvēs, ja mēs bērnu satiekam bez aizspriedumiem un atveram savas durvis. Portreti ir atgādinājums mums visiem - katrs bērns aprūpes centrā gaida savu ģimeni – cilvēkus, kas uzņemsies mīlestības pilnu gādību par bērnu, izvedīs viņu cauri bērna priekiem un sāpēm, dos viņam drošību, stabilitāti un iespēju attīstīties, kas nav un nebūs iespējama institūcijā.”

Izstādē skatāmie bērnu portreti ir tapuši pēdējo gadu laikā. Tie gleznoti uz audekla akrila un pasteļu tehnikās. Ēstere Zemīte absolvējusi gan Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu, kur ieguvusi Mākslas maģistra grādu un profesionāla mākslinieka diplomu, kā arī ieguvusi maģistra grādu sociālajā darbā. Regulāri piedalās grupu un rīko personālizstādes.

Ieteikt citiem: