Pieaugušajiem

Krustpils pils

Apmeklējuma laikā redzēsiet pils atjaunoto interjeru un iepazīsieties ar interesanto Jēkabpils vēstures ekspozīciju. Noteikti, uzkāpiet pils tornī un baudiet Jēkabpils pilsētas panorāmu. Krustpils pilī redzēsiet arī tā brīža aktuālās izstādes. Dodoties prom, uzkavējaties Krustpils pils dārzā pie strūklakas un uzņemiet foto par atmiņu no viesošanās.

Adrese: Rīgas iela 216B, Jēkabpils
Tālr. +371 27008136
www. jekabpilsmuzejs.lv

Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļa “Sēļu sēta”

Iepazīstiet 19.gs. vidēji turīga Sēlijas novada zemnieka saimniecību, iedzīvi un darbarīkus. Šeit praktiskā nodarbībā “Augu dabas spēks”, ir iespēja uzzināt par Latvijas augu ietekmi uz cilvēka labsajūtu un izgatavot skrubi pirts rituāliem. Apmeklētājiem, kas vēlas uzzināt vairāk par tā laika amatnieku darbiem, aicinām pieteikties nodarbībā “Amatnieku darbi”. Šajā praktiskajā nodarbībā būs iespēja malt miltus, vērpt dziju un sakult sviestu.

Adrese: Filozofu iela 6, Jēkabpils
Tālr. +371 27029039
 www. jekabpilsmuzejs.lv

Mākslas galerija ''MANS`S''

Vai zinājāt, ka galerija “MANS`S”, kas dibināta 1991.gadā, ir viena no pirmajām privātajām galerijām Latvijā? Galerijā apskatāmi vērienīgi ne tikai vietējo, bet arī Latvijā plaši pazīstamu un ārzemju mākslinieku darbi. Šeit iespējams ne tikai dzirdēt interesantus stāstus par mākslas darbiem, bet arī iegādāties kvalitatīvus, dažādu mākslinieku, amatnieku suvenīrus un dāvanas.

Adrese: Brīvības iela 154, Jēkabpils
 Tālr. +371 29470597
www.manss.lv

UNESCO Pasaules mantojuma Strūves ģeodēziskā loka punkts Jēkabpilī

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā tika iekļauti 34 Strūves ģeodēziskā loka punkti 10 pasaules valstīs, tostarp Latvijā. Viens no tiem ir Jēkabpilī. Dodieties nelielā pastaigā uz Strūves parku, kur būsiet vietā, kas liecina par meridiāna uzmērīšanas un Zemes izmēru precizēšanas darbiem, kurus veica Tērbatas Universitātes astronoms Frīdrihs Georgs Vilhelms Strūve (1793-1864).

Adrese: Strūves parks, Jēkabpils