Jaunumi

25. janvārī aicinām uz Senioru diena muzejā

16. Janvāris, 14:30, 2023 Krustpils PilsSēļu sētaApmeklētāju centrs
25. janvārī aicinām uz Senioru diena muzejā

25. janvārī no plkst. 10.00-17.00 aicinām uz "Senioru dienu muzejā".

Vēsās ziemas dienas kā radītas muzeja apmeklējumam. 25. janvārī Jēkabpils Vēstures muzejs aicina uz otro Senioru* dienu. Šajā dienā no plkst. 10.00-17.00 muzeja apskate senioriem būs bez maksas. Piedāvājam nesteidzīgi iepazīties ar Krustpils pils, pils Apmeklētāju centra un "Sēļu sētas" pamatekspozīcijām.

Krustpils pilī izstaigājiet otro stāvu, kur apbrīnai paveras daļēji atjaunotas 19. un 20. gs. miju interjera detaļas. Te atradīsiet digitālu Vēstures stendu, kurš ar vizuāliem materiāliem un lasāmiem tekstiem cauri gadsimtiem izstāsis gan par Krustpils pils būvvēsturi, gan tās iemītniekiem. Nenobīstieties no pils spoka - Brūnās dāmas, kura klaiņo pa pils zālēm un gaiteņiem un aicina ieklausīties viņas stāstos, kurus var dzirdēt agrākajā baroneses buduārā. 

Pils pirmajā stāvā Jūs sagaida aizraujošs piedzīvojums Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcijā. Te vairākās telpās izvietoti dažādi temati, ko muzejs vēlējies uzsvērt kā noteicošos pilsētas veidošanās vēsturē.

Pēc viesošanās pilī noteikti iegriezieties mūsu Apmeklētāju centrā, kur cokolstāvā Jums būs iespēja ielūkoties Jēkabpils tūrisma vēstures lapaspusēs, bet pirmajā stāvā piedāvājam iepazīties ar Jēkabpils novada mājražotāju produkciju.

Muzeja Brīvdabas nodaļas "Sēļu sēta" Amatu mājā apskatāma tikko iekārtotā ekspozīcija "Sēlija sirdī", kas iepazīstina apmeklētājus ar senajām amatniecības prasmēm, izmantojot muzeja krājuma eksponātus un daudzveidīgus informācijas pasniegšanas paņēmienus, kas ir interesanti un saprotami dažādām mērķauditorijas grupām. Te iegūsiet vispārīgu informāciju par Sēliju, redzēsiet fotosienu ar ievērojamiem sēļiem, sēļu tautastērpu un darba rīkus, dzirdēsiet dažadus sēļu dialektus, varēsiet iejusties mākslinieka lomā un izveidot gleznu, iedvesmojoties no Sēlijas dabas motīviem. 

Uz tikšanos muzejā!

* Seniors - persona, kas sasniegusi 60 gadu vecumu. Lūdzam līdzi ņemt personu apliecinošu dokumentu.

Ieteikt citiem: