Jaunumi

Atvērts Apmeklētāju centrs pie Krustpils pils

21. Septembris, 13:59 Apmeklētāju centrs
Atvērts Apmeklētāju centrs pie Krustpils pils

17. septembrī, Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros, tika atklāts Apmeklētāju centrs pie Krustpils pils.

Šogad mantojuma dienu tēma ir transports, tāpēc Jēkabpils Vēstures muzejs, pirms Apmeklētāju centra atklāšanas, aicināja interesentus doties izbraucienā pa Daugavu ar plostu. Plosta brauciens norisinājās no Rīgas ielas sākuma. Brauciena laikā tika ieraudzīta pilsētas ainava no cita skatu punkta un ar gida palīdzību atklāti vēsturiski stāsti par plostniekiem un Jēkabpili. Izkāpjot krastā, Krustpils saliņā, ekskursija turpinājās uz Apmeklētāju centru. Pie siltas tējas tases un ar svinīgu uzrunu tika atklāts Apmeklētāju centrs, kas iekārtots Krustpils pils senajā muižas klētī.

Apmeklētāji centrā var iegūt informāciju par tūrisma iespējām Jēkabpilī, iegādāties suvenīrus un vietējo ražotāju produktus. Savukārt klēts cokolstāvā ir izveidota ekspozīcija “Tūrisms Jēkabpilī 19. – 20. gs.” un izstādīts apskatei īpašs, 20. gs. pirmās puses ceļojumu koferis. Ekspozīcijas blakus telpā, ir izveidota mājīga atpūtas istaba tūristiem, kurā mierīgā gaisotnē var plānot turpmākos ceļojumus.

Apmeklētāju centra darba laiks septembrī - darba dienās no 9:00-18:00, brīvdienās no 10:00-17:00. Aktuālo informāciju par Apmeklētāju centru, darba laiku un suvenīru piedāvājumu varēs atrast jekabpilsmuzejs.lv .
 

 

Ieteikt citiem: