Jaunumi

PIEDALIES TŪRISMA KAMPAŅĀ “IZZINI STRŪVES ĢEODĒZISKO LOKU” UN IEGŪSTI BALVAS

1. Aprīlis, 16:11 Apmeklētāju centrs
PIEDALIES TŪRISMA KAMPAŅĀ “IZZINI STRŪVES ĢEODĒZISKO LOKU” UN IEGŪSTI BALVAS

No 1. aprīļa līdz 31. maijam norisinās Jēkabpils novada pašvaldības un Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcija (Lietuva) organizētā tūrisma kampaņa “Izzini Strūves ģeodēzisko loku”, kuras ietvaros interesenti aicināti apceļot Strūves ģeodēziskā loka punktus Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā.

“Atklāj Strūves ģeodēzisko loku!” ir tūrisma kampaņa, kuras mērķis ir popularizēt Strūves ģeodēzisko loku, rosināt zinātnes vēstures izpēti, izveidot starptautisku maršrutu, lai piesaistītu tūristus, kuri vēlas uzzināt un izpētīt zinātnes vēsturi, paplašināt savu redzesloku un ir gatavi doties uz līdz šim nezināmu vietu.

UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā tika iekļauti 34 Strūves ģeodēziskā loka punkti 10 pasaules valstīs, tostarp Latvijā. Viens no tiem ir Jēkabpilī. Strūves ģeodēziskā loka punkts “Jēkabpils” atrodas Jēkabpilī Strūves parkā. Kā arī Jēkabpils novada Taborkalnā atrodas Strūves ģeodēziskā loka punkts "Dabors-kalns" un 28 m augsts Taborkalna skatu tornis. Lielākā daļa citu Strūves ģeodēziskā loka vietu ir grūti sasniedzamas, un tām trūkst modernu, atraktīvu ekspozīciju, lai gan dažas no tām ir vērts apmeklēt un pievērst apmeklētāju uzmanību.

Kampaņas dalībnieki tiek aicināti apmeklēt četras valstis (Lietuvu, Latviju, Igauniju un Somiju), krāt zīmogu nospiedumus bukletos esošajās ceļotāju kartēs un laimēt īpašus kampaņas suvenīrus. Apmeklētājiem tiek piedāvāti trīs dažādi maršruti (2, 3, un 5 dienu).

Kampaņas dalībnieki tiek aicināti apmeklēt vismaz divus Strūves ģeodēziskā loka punktus dažādās maršrutā iekļautajās valstīs, nofotografēties punktā un saņemt zīmogu nospiedumu nolikumā un bukletā norādītajās vietās. Tie dalībnieki, kas izpildīs iepriekšminēto nosacījumus būs iespēja savā īpašumā iegūt īpašas balvas.

Balvu fonds:

Pirmie 200 dalībnieki Latvijā, kuri apmeklēs viemaz vienu Strūves ģeodēziskā loka punktu Jēkabpils novadā un dosies reģistrēt savu ceļotāja karti Jēkabpils novada Tūrisma informācijas centrā (Rīgas iela 150, Jēkabpils, LV-5202, Latvija) vai Krustpils pils Apmeklētāju centrā (Rīgas iela 216B, Jēkabpils, LV-5202) saņems īpaši kampaņai radītu T kreklu.

Pirmie 300 dalībnieki Lietuvā, kas apmeklēs Storiai Strūves ģeodēziskā loka punktu un dosies reģistrēt savu ceļotāja karti Aukštaitijas aizsargājamo teritoriju direkcijas Apmeklētāju centrā (J. Biliūno g. 55, LT-29110 Anykščiai) vai Koku vainagu takā (Dvaronys). ciems 5, 29168 Anykščiai) saņems saules platmales.

Kampaņas galvenās balvas - 100 binokļi. Uzvarētāji tiks noteikti 2023. gada jūnijā.

 

 

Ieteikt citiem: