Glezniecības un tēlniecības izstāde "Pilsētas Daugavas krastos"

7. Jūlijs, 12:00 Krustpils Pils
Glezniecības un tēlniecības izstāde

Izstādes “Pilsētas Daugavas krastos” autori ir gleznotāji Aleksejs Naumovs, Ilgvars Zalāns, Jānis Streičs, Ziedonis Bārbals, Laine Kainaize, Juris Ģērmanis, Gunta Brakovska, Alise Mediņa, Ieva Muzikante, Dzintars Adienis, Velta Riekstiņa, Kaspars Bērziņš, Emīls Kristiāns Muzikants, Ruta Štelmahere, Mētra Štelmahere un tēlnieki Vija Dzintare, Jānis Strupulis, Tālivaldis Muzikants, Ģirts Burvis. Visiem māksliniekiem ir pieredze Latvijas un globālajos mākslas procesos, regulāri piedaloties izstādēs, simpozijos, plenēros Latvijā un ārzemēs. 2019.g. un 2020.g.  mākslinieki piedalījās ar jaunākajiem darbiem kopizstādē “Daugava”, kas tika izstādīta Rīgas Latviešu biedrībā, Daugavas (Doles) muzejā un Ogres Vēstures un mākslas muzejā. 2020. gada novembrī – decembrī mākslinieki izveidoja projektu izstādei “Rīga” Rīgas Latviešu biedrībā, kura 2021. gada vasaras mēnešos, tēmu plašāk transformējot izstādē “Pilsētas Daugavas krastos”, izstādīta Krustpils pils tornī un Marmora zālē.

Visus šo izstāžu mākslinieku radošo rokrakstu apliecina absolūta brīvība metožu un tehniku izvēlē no ekspresīvā abstrakcionisma līdz novatoriskiem meklējumiem reālismā, apliecinot Latvijas mākslas šodienas interesanto daudzveidību.

Izstādē “Pilsētas Daugavas krastos” iekļautas pārsvarā nesen tapušās ainavas, gleznieciskās kompozīcijas, medaļas un skulptūras ar Daugavas reģiona pilsētu arhitektūras tektonisko daudzveidību, lineārajiem ritmiem un krāsainību. Mākslinieki ar savu daiļrades plašumu vēlas veidot dialogu ar skatītāju. Šāda mākslas interešu mijiedarbība radoši bagātinās izstādes skatītājus un māksliniekus.