Jaunumi

Krustpils pils dārzu izdaiļo jauna strūklaka

29. Maijs, 13:46 Krustpils Pils
Krustpils pils dārzu izdaiļo jauna strūklaka

Šopavasar Krustpils pilī turpinās vērienīgi darbi Eiropas Savienības atbalstītā projekta  “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā ” ietvaros. Maijā pabeigti būvdarbi un ierīkota pastāvīga ekspozīcija Krustpils pils A  korpusā, kā arī atjaunota strūklaka,  Krustpils pils vēsturiskais parks un stāvlaukums. Šobrīd palikuši vienīgi apstādījumu ierīkošanas darbi. 

Savukārt ar Krustpils pils atjaunošanu saistītā  otra ES atbalstītā projekta “Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstīšana kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Jēkabpilī” ietvaros, jau uzsākti būvdarbi Krustpils pils C korpusā. Jēkabpils pilsētas pašvaldības Attīstības un investīciju nodaļas projektu vadītāja Inese Vītola informēja, ka šajā korpusā paredzēts izveidot ekspozīciju par muižas virtuvi un bijušo klēti pārveidot par modernu klientu apkalpošanas centru ar Tūrisma informācijas centru. Būvdarbus abos objektos plānots pabeigt šī gada 15. oktobrī. Būvdarbu izmaksas kopā ir 789575,62 eiro. 

Īstenojot šos abus projektus Jēkabpils pilsētas pašvaldība praktiski pilnībā  būs sakārtojusi Krustpils pils kompleksu, izveidojusi 10 jaunas ekspozīcijas, papildinājusi esošās un izstrādājusi jaunas izglītojošas programmas. Taču ar šo aktivitātes projektā vēl nebeidzas. Jau noslēdzies būvdarbu iepirkums jaunas “Amatu mājas” būvniecībai Jēkabpils Vēstures muzeja Brīvdabas nodaļā “Sēļu sēta” un, ja viss ieplānotais sekmīgi realizēsies, vēl papildus plānota Krustpils pils bijušās smēdes pārbūve. 

Darāmā vēl daudz -projekts jāīsteno līdz 2021. gada decembrim, taču arī paveikts ir ne mazums. Ikvienu garāmgājēju vai braucēju priecē atjaunotā Krustpils pils fasāde, stāvlaukums un, protams, strūklaka. Liela interese ir par  jaunizveidoto ekspozīciju. 

Jēkabpils Vēstures muzeja direktore Inese Berķe:" Ir piepildījies vēl viens senlolots sapnis- pils dārzā darbojas strūklaka. Kad pili pārņēmām, bija saglabājušās tikai dažas detaļas no baronu laika strūklakas vāzes. Vēlāk mūsu rīcībā nonāca arī fotogrāfijas. Bet centieni atjaunot šo skaistumu vairāku gadu garumā tā arī nevainagojās panākumiem. Ir grūti aprakstīt sajūtas, kuras bija brīdī, kad būvnieki mani paaicināja vērot strūklakas darbību vēl tikai testa režīmā. Ikreiz, kad esmu pils pagalmā, sajūsminos ne tikai par skaisto skatu, bet arī par skaņu, ko rada ūdens čalošana.  Šodien es vēlos  ,pirmkārt, pateikt milzīgu paldies visiem, kuri piedalījās šī sapņa piepildījumā. Un, otrkārt, paldies visiem, kuri to novērtēs un saudzēs."

Paveicot plānoto būsim saglabājuši, aizsargājuši un attīstījuši nozīmīgu kultūrvēsturisko mantojumu, piedāvāsim jaunus tūrisma  pakalpojumus un nodrošināsim investīciju ilgtspēju. Taču kopumā tas viss tiek darīts priekš Jēkabpils pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, sniedzot iespēju šogad daļēji apskatīt paveikto, bet nākošgad baudīt Krustpils pils šarmu pilnībā.

Jēkabpils pilsētas pašvaldības 
Sabiedrisko attiecību nodaļa 

Ieteikt citiem: