Jaunumi

Tiks atjaunots Krustpils pils A korpuss un pagalms

10. Aprīlis, 13:39 Krustpils Pils
Tiks atjaunots Krustpils pils A korpuss un pagalms

Jēkabpils pilsētas pašvaldība, projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” sadarbībā ar Koknesi un Ogri ietvaros, atjaunos Krustpils pili un pils pagalmu.

Šodien lielākajā daļā Krustpils pils telpu joprojām ir padomju mantojuma atstātās pēdas, tāpēc projekta ietvaros ir paredzēts sakārtot pils "A" korpusu, lai apmeklētājiem atklātu unikālās vēsturiskās celtnes patieso vērtību. Paredzēta vienkāršota Krustpils pils “A” daļas atjaunošana. Pils plānojums tiks saglabāts esošajā kārtojumā, izmainot telpu funkcionālo pielietojumu. Rekonstrukcijas ietvaros paredzēts arī pils fasādes remonts un krāsošana, kā arī kāpņu atjaunošana. Tiek plānoti arī remontdarbi pils iekštelpās – vairākās telpās restaurējot un atjaunojot griestus, sienas un grīdas. Tiks atjaunota arī esošā elektroapgādes sistēma un uzlabota ūdensvada un kanalizācijas sistēma. Uzlabojot pils apkures un ventilācijas sistēmu paredzēts restaurēt atsevišķas podiņu krāsnis un kamīnu. Korpusa pirmajā stāvā paredzēts atjaunot 18. g.s. sienu gleznojumus un izvietot pastāvīgo pilsētas vēstures ekspozīciju, savukārt otrajā stāvā atjaunot vēsturiskās telpas, paverot iespējas dažādu pasākumu rīkošanai. Atbilstoši vēsturiskajām liecībām tiks atjaunots arī pils dārzs un strūklaka

Šobrīd norit iepirkums, kā rezultātā tiks noskaidroti potenciālie darbu veicēji. Projekta kopējās izmaksas ir 2,3 milj. EUR, ERAF (Eiropas Reģionālās attīstības fonda) finansējums ir 928 235,30 EUR, valsts budžeta dotācija - 44 117,64 EUR, pašvaldības finansējums -1,3 milj. EUR. Projekta realizācija paredzēta līdz 2020.gadam. 

Projekts „Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” ir viens no kopumā 10 kultūras un dabas mantojuma saglabāšanai un attīstībai veltītiem projektiem, kuri pēc Kultūras ministrijas organizētas projektu ideju priekšatlases ir saņēmuši iespēju pieteikties ERAF līdzfinansējam.

Informāciju sagatavoja 
Jēkabpils pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Ieteikt citiem: