Jaunumi Jēkabpils Vēstures muzejā

25. Augusts, 12:00 Vēstures muzejs
 Jaunumi Jēkabpils Vēstures muzejā

Īstenojot projekta “Nemateriālās kultūras un vietējās vēstures mantojuma saglabāšanas, pieejamības un attīstības veicināšana, uzlabojot kultūras tūrisma konkurētspēju Latvijā, Lietuvā un Baltkrievijā” aktivitātes, Jēkabpils Vēstures muzeja viesiem pieejami vairāki jauninājumi.

Viens no jaunumiem - interaktīvs “Runājošais stends”.  Apmeklētājiem, pieskaroties stenda ekrānam, iespējams iepazīties ar astoņiem interesantiem faktiem, notikumiem un mūsu puses tradīcijām. Ar apmeklētājiem runā Krustpils pils spoks, Brūnā dāma, jo neviens cits taču nebūtu varējis piedzīvot visus šos notikumus vairāku gadsimtu garumā.

Interaktīvais “Vēstures stends” aizvedīs apmeklētājus Krustpils pils vēsturē  no pašiem tās pirmssākumiem līdz pat mūsdienām. Te informācija  atainota laika līnijā, kas papildināta ar vizuālo materiālu. Līdz šim pils ekspozīcijā izvērsta informācija par Krustpils pils vēsturi gadsimtu garumā nebija pieejama. Jo vairāk šis stends ir nozīmīgs Covid-19 pandēmijas apstākļos, kad gida pakalpojumi ne katram muzeja apmeklētājam ir pieejami.

Nevienu neatstāj vienaldzīgu arī jaunais “Foto stends”, kurš ļauj viesiem no aptuveni 20 pastkartēm ar Jēkabpils un Krustpils skatiem izvēlēties sev tīkamo, lai sevi tajā iemūžinātu un uzreiz aizsūtītu paskarti ar attēlu  uz  savu e-pastu, vai kā sveicienu draugam, uz viņa e-pasta adresi. Līdz šī gada novembra beigām “Foto stends” papildinās izstādi par Jēkabpils Goda pilsoni Valdi Sakaru, kurš bija dedzīgs foto un video entuziasts.

Tāpat šī projekta ietvaros Krustpils pilij iegādāti 150 krēsli, kas ļaus muzeja organizēto pasākumu apmeklētājiem baudīt notikumu uz ērtām sēdmēbelēm. Krēsli izvēlēti divu veidu – 40 pieskaņoti Krustpils pils vēsturiskajiem interjeriem, bet 110 ir pavisam mūsdienīgi, var teikt pat futūristiski, jo izgatavoti no caurspīdīga, pārstrādājama polikarbonāta, kas ļauj uztvert interjeru pat, ja zālē izvietoti visi krēsli.

Pagaidām vēl izstrādes stadijā rit darbs pie 3D virtuālajām brillēm. Krustpils pils Lielajā zālē apmeklētāji, uzliekot šīs brilles, spēs atgriezties 20. gs. sākumā – redzēt tā laika zāles interjeru ar viesim tajā esošajiem interjera priekšmetiem, gleznām, aizkariem, kā arī iejusties balles viesu vidū.

Projekta kopējais finansējums ir 1 031 590,97 EUR, t.sk. Eiropas Savienības atbalsts 90% - 928 431,87 EUR.

Šī publikācija ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs publikācijas saturu pilnībā atbildīga ir Jēkabpils novada pašvaldība un tas nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.