Jaunumi

Muzeju biedrības Gada balvu 2021 saņem Jēkabpils Vēstures muzejs

29. Jūlijs, 10:55, 2021 Vēstures muzejs
Muzeju biedrības Gada balvu 2021 saņem Jēkabpils Vēstures muzejs

LMB Gada balvas pasniegšanas ceremonija šogad kopā pulcēja LMB Gada balvas 2021 nominantus no dažādiem Latvijas muzejiem, žūrijas balvas PAMANĪTS ieguvēju, kā arī sadarbības partnera – igauņu uzņēmuma “Motor” izvēlētās balvas ieguvējus. Ņemot vērā, ka 2020. gadā arī muzeju darbību ietekmēja Covid-19 pandēmija, tika pasniegta īpaša atzinība muzejam, kurš pandēmijas apstākļos, ātri reaģējot, radīja kvalitatīvu un ilgtspējīgu piedāvājumu. Ikviens no balvas pretendentiem un nominantiem tika vērtēts caur piecu kritēriju prizmu: oriģinalitāte, aktualitāte, vienotība un kvalitāte, ilgtspēja un lietojamība un sociālā joma.

Jēkabpils Vēstures muzejs. Jēkabpils pilsētas vēstures ekspozīcija

Žūrijas komentārs: “Veiksmīgs muzeja un vietējo kopienu sadarbības rezultāts, kas sekmējies skaidri veidotā ekspozīcijā, kura spēj uzrunāt dažādu vecumu apmeklētājus, rada gandarījumu par divu lielu pilsētu - Jēkabpils un Krustpils - kopējo un reizē atšķirīgo vēsturi. Vēsture un šodiena apvienojas apjomīgā ekspozīcijas projektā.”

Žūrijas komentārs: “Muzeja gatavība atteikties no autoritatīvā diskursa savā jubilejas izstādē ir nopietns apliecinājums vēlmei tuvoties vietējām kopienām un veidot muzeja stāstu kopā ar tām. Cilvēks ir visbūtiskākā laika liecība. Jāuzteic cilvēku iesaistīšana izstādes veidošanā, kas stiprinājusi vietējo kopienu, cilvēku sadarbību un savstarpēju uzticēšanos. Saistošs satura veidošanas process. Neparasta pieeja un risinājums, lietotājs kļūst par izpildītāju, noderīga abpusēja pieredze.”

LMB Gada balvu vērtēja žūrija, ko veidoja viens pārstāvis no LMB valdes – tās priekšsēdētāja Zane Grīnvalde – un četri pieaicinātie komisijas locekļi, kuri izvēlēti atbilstoši konkrētām profesionālajām jomām:  dr. hist. Jānis Šiliņš, grafiskā dizainere Tatjana Raičiņeca, Latvijas Nacionālās bibliotēkas pastāvīgā ekspozīcija “Grāmata Latvijā”, Latvijas Muzeju biedrības Ilgtspējīgas attīstības projektu vadītāja Inga Surgunte, un RA.DU zināšanu pārneses kustības aizsācēja, pilsonisko sabiedrības procesu eksperte un aktīviste Rasma Pīpiķe.

LMB Gada balvas žūrija izsaka pateicību visiem muzejiem, kuri iesniedza savus projektu pieteikumus. 51 pieteikums no valsts, pašvaldības, privātajiem un autonomajiem muzejiem parāda muzeju daudzveidīgo, plašo un profesionālo piedāvājumu un to, cik ātri muzeji ir gatavi pielāgoties jaunai situācijai, ko radīja Covid-19 pandēmija. Muzeju profesionāļi, jūs esiet brīnišķīgi un žūrijas komandu iepriecināja katrs pieteiktais muzeja projekts.

LMB Gada balvas 2021 atbalstītāji un sadarbības partneri: Valsts Kultūrkapitāla fonds, SIA Paulig Coffee Latvia, Igaunijas uzņēmums “Motor”, SIA “Dekorāciju darbnīca”, biedrība “SocIntegra”.

Ieteikt citiem: