Plosta brauciens pa Daugavu

15. Septembris, 10:06 Vēstures muzejs
Plosta brauciens pa Daugavu

17. septembrī plkst. 12.00 Eiropas kultūras mantojuma dienu 2021 ietvaros Jēkabpils vēstures muzejs rīkos plosta braucienu pa Daugavu.

Daugava, apvienojot divus Jēkabpils pilsētas krastus,  ilgus gadsimtus kalpojusi kā galvenā tirdzniecības un transporta maģistrāle. Jēkabpils pilsēta izaugusi no plostnieku un strūdzinieku apmetnes, kas šeit piestājuši, lai atpūstos pirms lielajām krācēm Daugavā. Plosta brauciena ietvaros, vērojot gleznaino vecpilsētas panorāmu, būs iespējams klausīties stāstus par plostnieka arodu, vecajām piestātnēm, pilsētas izcelšanos un attīstību laika lokos.

Plosta brauciens paredzēts no Jēkabpils robežzīmes Rīgas ielas sākumā līdz Krustpils pilij, aptuveni četru kilometru garumā.

Izkāpjot krastā pie Krustpils pils, ekskursija turpināsies ar apmeklētāju centra atklāšanu. Tas savu mājvietu radis bijušajā Krustpils muižas klētī un tajā būs apskatāma ekspozīcija veltīta ceļošanas tradīcijām Jēkabpilī. Zem pils vārtu torņa būs aplūkojama enkuru kolekcija, bet Krustpils pilī būs iespēja palidot ar Kārļa Skaubīša gaisa balonu un sajusties kā motokrosa autobraucējam pie Reiņa Nitiša sacīkšu auto stūres.

Plosta brauciena dalībnieki aicināti plkst.12.00 tikties pie Krustpils pils no kurienes būs nodrošināts transports uz plosta atiešanas vietu.

Plosta brauciens notiek ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes finansiālu atbalstu.

Ievērojot Ministru kabineta noteikumus, pasākums paredzēts vakcinētām un Covid-19 pārslimojošām personām (MK noteikumi Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”).

Dalība bez maksas. Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās pa tālr. 27008136.

Publicitātes nolūkos iespējama pasākuma fotografēšana un filmēšana.