Jaunumi

Skolām tiek piedāvāta muzejpedagoģiska nodarbība "Gaisma pašu rokām"

24. Janvāris, 10:44, 2022 Vēstures muzejs
Skolām tiek piedāvāta muzejpedagoģiska nodarbība

Tuvojas februāris, kas senāk dēvēts arī par Sveču mēnesi, jo tieši šajā laikā mūsu senči nodevās sveču gatavošanai. Kā tas notika, un kādus materiālus šim darbam izmantoja, aicinām uzzināt muzejpedagoģiskajā programmā "Gaisma pašu rokām".

Nodarbības mērķis ir caur spēlēm un aktīvu līdzdarbošanos sveču izgatavošanā veicināt skolēnu izpratni par latviešu tradīcijām un dzīvesveidu senatnē.

Nodarbības gaita
Nodarbības sākumā skolēni tiek iepazīstināti ar sveču gatavošanas vēsturi, Sveču dienas nozīmīgumu seno latviešu gada ritējumā un dažādu apgaismes ķermeņu nomaiņu to mitekļos. Lai veicinātu līdzdalību, skolēni tiek aicināti minēt mīklas un atbildēt uz āķīgiem jautājumiem saistībā ar apspriesto tēmu. Nodarbības otrajā daļā skolēniem būs iespēja izmēģināt roku sveču izgatavošanā. Atkarībā no skolēnu vecuma tiek piemērots sveces izgatavošanas veids - sveču tīšana no vaska vai sveču izgatavošana mērcējot. Programmas beigās katrs skolēns savu izgatavoto sveci varēs paņemt līdzi. 

Programma var notikt gan klātienē muzejā, gan attālināti – platformā zoom.

Norise attālināti
Pēc vienošanās ar pedagogu par nodarbības norises laiku, uz skolu tiek nosūtīti materiāli sveču gatavošanai, kā arī uz elektronisko pastu saite nodarbībai ZOOM platformā. Nodarbību muzejpedagogs sāk ar lekciju un prezentāciju, kuras laikā iepazīstina dalībniekus ar sveču gatavošanas un izmantošanas vēsturi, un nodarbības beigās izskaidro kā izveidot sveci no materiāliem, kurus pedagogs katram dalībniekam izdalījis.
Norēķiniem var izmantots "Skolas somas" programmu.

Pieteikšanās
T: +371 27008136 
E: info@jekabpilsmuzejs.lv

Ieteikt citiem: